به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر گلستان، دکتر صابونچی با حضور در استان گلستان در جلسه شورای اداری جمعیت هلال احمر استان ارائه خدمات و امدادرسانی به سیل زدگان را مثبت ارزیابی کرد و گفت: باتوجه به وقوع سیلاب در گلستان و مخاطرات فراوان برای مردم، نکته قابل تأمل در امدادرسانی فاز دوم حمایت های روانی اجتماعی و فرهنگی در راستای تقویت امید و انگیزه مردم در مناطق سیل زده است.

وی با اشاره به اینکه فضای لازم برای کار جهادی مهیا است، گفت: باید با درنظر گرفتن تمامی شرایط در ساماندهی نیروها دقت نظر شود و تمام زوایا در نظر گرفته شود تا بتوانیم با انسجام نیروهای جوان بیشترین خدمات را به مردم آسیب دیده از سیل ارائه دهیم.

وی در ادامه افزود: در این حادثه قشری که بیشترین صدمات و آسیب روحی را متحمل میشود، کودکان و نوجوانان هستند که باید برای حمایت های روانی ، فعالیت ها و برنامه های مناسب را طرح ریزی کرد.

دکتر صابونچی با اشاره به اعلام آمادگی استان ها برای ورود تیم های حمایت های روانی به مناطق سیل زده گلستان؛ خاطر نشان کرد: تا به امروز حضور تیم های آموزش دیده سحر استان گلستان در مناطق سیل زده با اجرای برنامه های مطلوب و مناسبی همراه بوده است که توصیه می شود در ادامه مسیر از همین ظرفیت استانی استفاده شود، اما بنا به ضرورت گلستان و اعلام نیاز معاونت امور جوانان، آمادگی کامل برای هماهنگی ورود سایر تیم های سحر استان ها به مناطق سیل زده گلستان را داریم.

وی اذعان داشت: در این زمان و شرایط باید کار اجتماعی در منطقه اجرا و تیم ها از میان اعضای فعال کانون های دانشجویی و جوانان تشکیل و ساماندهی و وارد منطقه شوند و در کنار مردم و کمک حال سیل زدگان و حادثه دیدگان باشند.

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: انتظار ما این است جوانان و دانشجویان بر محور مطالبه گری، ضمن ارزیابی و شناسایی مشکلات عمده و اصلی مردم در مناطق سیل زده به عنوان نمایندگان مردم در بدنه داوطلبی هلال احمر ، از سایر مدیران دستگاه ها خواسته های مردم را مطالبه کنند.

دکتر صابونچی با تاکید به اینکه طرح ملی خدمات سفر نوروزی۹۸ در قالب نوزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافرین نوروزی با وجود وقوع سیل با قوت دنبال شد و خوشبختانه کمپین بهرفت مورد توجه هم میهنان قرار گرفت و در استان های مختلف پست های ثابت و سیار محل دریافت و جمع آوری کمک های مردمی قرار گرفت که حرکت بسیار مثبتی بود.

وی در پایان ضمن قدردانی از تمام تلاشگران جمعیت هلال احمر استان، گفت: جمعیت هلال احمر یک سرمایه اجتماعی است که باید به این لباس مقدس و خدمت به مردم افتخار کنیم.