تاریخچه

رشد و توسعه صنعت حمل و نقل در کشور و در سال‌های پس از انقلاب و دوران سازندگی و سپردن امور به بخش خصوصی، این امکان را برای تعدادی از مدیران کشور فراهم آورد تا با تاسیس شرکتی غیر دولتی در جهت ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات هلیکوپتری در سطح مملکت اقدام نمایند. شرکت نویدتک ازنیمه دوم سال ١٣٧١ با هدف انتقال تکنولوژی و ایجاد توانایی برای تعمیرات سنگین و اورهال هلیکوپترهای شرقی، با توجه به محدودیت‌ها و دشواری‌های موجود (تحریم) جهت پشتیبانی به موقع از ناوگان هلیکوپتری ایران فعالیت رسمی خود را در بخش هوائی شرکت مهندسی و بازرگانی نویدتک آغاز نمود.

 با ورود وسایل پرنده شرکت، هلیکوپترها ابتدا در محل شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپترهای ایران (پنها) مستقر و از نیمه دوم سال ٧٢ به فرودگاه پیام در مهر شهر کرج (شرکت خدمات هوایی پیام) انتقال یافتند.

در اواخر سال ٧٢ شرکت با هماهنگی مرکز نمایش‌های هوائی وزارت دفاع موفق به برگزاری اولین نمایش هوائی درکشور گردید. در این نمایش توانائیهای انواع هلیکوپترهای Mil-171,17, 8 & 26 به نمایش گذاشته شد که مورد استقبال فراوان مسئولین و شخصیت‌های نظامی و غیر نظامی، ارگان‌ها و نهادهای دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی و شرکت‌های هواپیمائی قرار گرفت و در نهایت شرکت توانست نمایندگی کارخانه سازنده هلیکوپترهای Mil-171 & 8 (ULAN UDE AVIATION) را دریافت و یک فروند هلیکوپتر Mil-171 را تحت شماره EP - NAA به ثبت رساند. در اواخر سال ٧۴ شرکت توانست یک فروند هلیکوپتر میل ١٧ را به کشور وارد و شماره ثبت EP -NAB را دریافت نماید.

در سال ٧۶ شرکت فعالیت خود را با چهار فروند هلیکوپتر آغاز نمود و از آن زمان تاکنون این شرکت از کارکنان ایرانی در کلیه پروازهای عملیاتی استفاده نموده است. شرکت خدمات هواپیمائی نویدتک در ٢٩/١١/٧۴ با شماره ثبت ١١٩٧۵٢ تاسیس و در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی تهران به مدت نامحدود به ثبت رسیده و بر اساس پروانه شماره١٠٧/٣٧/٩۴٢٠/١٠٠۴/۵/۵/ مورخ ۴/١١/٧۴ که بر پایه موافقت اصولی ۴٧٨٠/١٠٠٠-۴ مورخ ٢٩/۴/١٣٧٣ صادر گردید، (شرکت هواپیمائی نویدتک) رسماً در چهارچوب قوانین و مقررات بین المللی حاکم برسازمان هواپیمائی کشوری مجاز گردید که در زمینه‌ خدمات هوایی از جمله: حمل بار و مسافر در داخل و خارج کشور ارائه خدمات زمینی در فرودگاه های کشور سرمایه گذاری و مشارکت در دیگر شرکت‌ها و موسسات داخلی و خارجی در اموری که مستقیم و یا غیرمستقیم به موضوع خدمات هوائی مربوط باشد، فعالیت نماید. همزمان با ارائه خدمات پروازی، اجرای برنامه‌های آموزشی جهت تامین کادر تخصصی پروازی و فنی با هدف بالا بردن رده تعمیراتی و خودکفائی تخصصی مد نظر قرار گرفت و توانست درسال ١٣٨١ برای اولین بار اورهال هلکیوپتر Mil-171 را با مشارکت کارخانه هلیکوپتر سازی Ulan-Ude در ایران انجام دهد. 

از سال ٢٠٠٣ ارائه خدمات پروازی روی دریا (Off Shore) با استفاده از هلیکوپترهای Bell-212 در مناطق دریایی خلیج فارس (برای شرکت نفت فلات قاره) آغاز نمود و موفق شد در مدت چهارسال حدود ٨٠٠٠ ساعت پرواز روز و شب در دریا انجام دهد. همچنین بر اساس مصوبه هیات مدیره‌، طی نامه‌ای به اداره ثبت شرکت‌ها به شماره ٢٢١٧-۶٩ مورخه ٣/٨/٨٣ ، نام شرکت از هواپیمائی نویدتک به شرکت هواپیمائی نوید تبدیل و سپس به دستور سازمان هواپیمائی کشوری به استناد صورتجلسه مجمع عمومی فوق العاده مورخ ١/١٢/٨۶ به شرکت خدمات هلیکوپتری نوید تغییر و هم اکنون با این نام به فعالیت خود ادامه می دهد. از ابتدای سال ٨۶ کلیه امتیازات و امکانات این شرکت توسط جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران از صاحبان قبلی خریداری و در حال حاضر یکی از شرکت‌های خصوصی زیر مجموعه هلال احمر می‌باشد که پروازهای خود را بارعایت مقررات سازمان هواپیمائی کشوری ایران انجام می‌دهد و مسئولیت پشتیبانی امداد هوائی سازمان جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران را در سراسر کشور با تعداد ٢۴ فروند هلی کوپتر بعهده دارد. شرکت خدمات هلیکوپتری نوید با کادر پروازی و فنی و مجرب و متخصص، با برخورداری از تجربیات هواپیمائی بازرگانی در سطح استاندارهای بین المللی، می‌تواند سرویس‌های مطمئن و سریعی را با کیفیت بالا به مشتریان ارائه داده و به لطف خداوند از آغاز فعالیت خود تاکنون با رعایت استانداردهای  سازمان هواپیمائی کشوری کارنامه ای درخشان با بیش از ٣٠٠٠٠ ساعت پرواز با انواع هلیکوپترها همراه با اصول مشتری مداری را در سابقه تخصصی محفوظ دارد . 

اسکرول به بالا